Tejszínes hagymakrémleves

A gyerekek által „golyósnak” nevezett levesek továbbra is szinte minden héten előkerülnek nálunk. Hagymalevest már több alkalommal készítettem, és a hagyma pucolásával még nem is igazán volt gondom, de az aprításával annál inkább, mert ehhez nem kis mennyiségről van szó. Mióta azonban késes aprítót használok ehhez a feladathoz, sokkal szívesebben állok neki minden hagymás ételnek, mert egy pillanat alatt elkészülnek, és egyetlen könnycseppbe sem kerül.

A recept megjelent a márciusi Kifőztük magazinban, melyhez a 3 az 1-ben botmixert a Russell Hobbs biztosította.


Hozzávalók 4 személyre:

3 nagyobb fej vöröshagyma

4 gerezd fokhagyma

olaj

1,5 l zöldségalaplé vagy víz 

frissen őrölt színesbors

½ teáskanál szerecsendió

1 teáskanál majoránna

2 dl tejszín

2 púpozott evőkanál keményítő

levesbetéthez: 

4 szelet kenyér

3 dkg sajt

Elkészítési idő: 30 perc

 

A vöröshagymákat és a fokhagymákat késes aprítóban felaprítom, majd kevés olajon megdinsztelem és felöntöm az alaplével. Sóval, borssal, szerecsendióval és majoránnával fűszerezem és 15 percig főzöm, majd botmixerrel pürésítem a levest. Habverővel elkeverem a keményítőt a tejszínnel, majd óvatosan a leveshez keverem és felforralom.

A sajtot lereszelem és mindegyik szelet kenyeret megszórom vele, majd előmelegített, 200°-os, légkeveréses sütőben 10-15 percig pirítom és a leves mellé tálalom.

További receptek:

Üde zöldségleves

Már csak néhány nap és valójában beköszönt a nyári szünet, ami azt is jelenti, hogy szükség van jól bevált, működő receptekre, amiket a gyerekek is

Narancsos nyuszikekszek

Közeleg a Húsvét, így a böjti receptek mellett elkezdem Nektek megmutatni, az idei húsvéti receptötleteimet is. Elsőként ezeket a nyuszikekszeket hoztam, melyekből ha most készítetek

Sajtos sárgaborsó krémleves

Továbbra is szinte minden hétvégén előkerülnek a különféle „golyós” levesek nálunk, amiben a gyerekeknek sárgaborsót is el tudok rejteni, amit amúgy nem szívesen ennének meg,

Aranygaluska

#10 A böjti időszak lassan a végéhez közeledik, de nekünk valahogy szinte minden héten a húsmentes pénteki ebéd édességre sikeredett, pedig ez egyáltalán nem volt