Tejszínes hagymakrémleves

A gyerekek által „golyósnak” nevezett levesek továbbra is szinte minden héten előkerülnek nálunk. Hagymalevest már több alkalommal készítettem, és a hagyma pucolásával még nem is igazán volt gondom, de az aprításával annál inkább, mert ehhez nem kis mennyiségről van szó. Mióta azonban késes aprítót használok ehhez a feladathoz, sokkal szívesebben állok neki minden hagymás ételnek, mert egy pillanat alatt elkészülnek, és egyetlen könnycseppbe sem kerül.

A recept megjelent a márciusi Kifőztük magazinban, melyhez a 3 az 1-ben botmixert a Russell Hobbs biztosította.


Hozzávalók 4 személyre:

3 nagyobb fej vöröshagyma

4 gerezd fokhagyma

olaj

1,5 l zöldségalaplé vagy víz 

frissen őrölt színesbors

½ teáskanál szerecsendió

1 teáskanál majoránna

2 dl tejszín

2 púpozott evőkanál keményítő

levesbetéthez: 

4 szelet kenyér

3 dkg sajt

Elkészítési idő: 30 perc

 

A vöröshagymákat és a fokhagymákat késes aprítóban felaprítom, majd kevés olajon megdinsztelem és felöntöm az alaplével. Sóval, borssal, szerecsendióval és majoránnával fűszerezem és 15 percig főzöm, majd botmixerrel pürésítem a levest. Habverővel elkeverem a keményítőt a tejszínnel, majd óvatosan a leveshez keverem és felforralom.

A sajtot lereszelem és mindegyik szelet kenyeret megszórom vele, majd előmelegített, 200°-os, légkeveréses sütőben 10-15 percig pirítom és a leves mellé tálalom.

További receptek:

Lazacos-spárgás quiche

A következő epres finomság, amit még tervezek megosztani veletek csak amiatt született meg, mert ezt a quiche-t készítettem ebédre, és maradt a tésztájából, de ne

Zöldséges csirkeragu gnocchival

A tésztaételek számomra mindig is nagyon kedveltek voltak és szinte minden hónapban találok a Nők Lapja Konyha magazinban egy-egy új receptet, amit ki tudok próbálni.

Croque Madame

Hétvégén több időnk van ráérősen reggelizni… na persze nem három gyerek mellett, akik valahogy úgy gondolják, hogy szombaton is feltétlen muszáj fél 7-kor felkelni és

Mini kalácsok

Idén Márton napra nem sikerült libát sütnöm, se a napján, se hétvégén, de még jó, hogy itthon volt a WowBoxtól kapott Páratlan ízek kacsa- és