Meggykrémleves

#26
Jöjjön egy újabb leves, ami már a nyárra hangol bennünket. Nekünk olyan hatalmas szerencsénk van, hogy Férjem Nagypapájának kertjéből mindig rengeteg meggyet tudunk szedni, így nekünk ilyenkor még mindig van bőven meggyünk a fagyasztóban és lekvárunk is belőle a kamrában, de bízom benne, hogy néhány év és elég lesz csak a saját kertünkbe lesétálni és a meggytől roskadozó fánkról szedni hozzá a gyümölcsöt, amit aztán feldogozhatok. Nyilván akkor se keseredjen el senki, ha nincs a fagyasztóban meggye, nyilván akár bolti befőttből is el lehet készíteni ezt a levest, csak akkor használjatok kevesebb cukrot.
Hozzávalók:
1 citrom
60 dkg meggy
1 dl almalé
1 tk. fahéj
4 szegfűszeg
1 tasak vaníliás vagy tejszínes pudingpor
2 dl tejszín
15 dkg cukor (befőtt esetén kevesebb)
Elkészítési idő: 30 perc + hűlési idő

A meggyet előkészítem, amennyiben friss meggyel dolgozom azt kimagozom, ha csak a fagyasztóból rántottam elő, akkor ezzel az idővel már spóroltam magamnak korábban, ebben az esetben viszont azt érdemes már előző este elővenni, hogy ki tudjon olvadni.
8 dl vizet felforralok a citrom levével és az almalével, majd hozzáadom a gyümölcsöket, a citrom héját (ha bio citromot sikerült beszerezni és nagyon alaposan megmostuk) és levét. Fűszerezem a fahéjjal, jöhet a cukor, és egy teatojásban a szegfűszeg, hogy azt a végén könnyen ki tudjátok emelni a levesből. Pár percig főzöm, de tényleg csak legfeljebb 5 percig, majd utána botmixerrel pürésítem attól függően, hogy mennyire szeretnénk benne darabokat, én nagyjából a negyedét meg szoktam hagyni. 2,5 dl vízzel és a tejszínnel elkeverem a pudingport, majd vékony sugárban a leveshez öntöm és egyet forralok rajta, majd hideg vízfürdőbe állítom és ha már legalább langyos, akkor legkevesebb 3 órára hűtőbe teszem. Ha akad a fagyasztóban vanília fagyi, egy gombóccal díszíthetitek a tetejét.

További receptek:

Aranygaluska

#10 A böjti időszak lassan a végéhez közeledik, de nekünk valahogy szinte minden héten a húsmentes pénteki ebéd édességre sikeredett, pedig ez egyáltalán nem volt

Korpás zsemle

Ez a zsemle ismét úgy debütált, hogy Férjem keresztszülei aludtak nálunk, és ilyenkor méginkább szeretem reggel frissen sütni a pékárut, de persze nem szeretek hozzá

Olajbogyós, napraforgós kenyér

A kenyér ünnepén, mivel ezt a napot nyaralással töltjük, ahol nincs sütő, nekem nem sikerül kenyeret sütnöm, de az elmúlt időszakban több új receptet is

Tonhalkrém és fokhagymás juhtúró

Már többször bebizonyosodott, hogy egy jó házi készítésű pékáru valamilyen „kencével” szuper és gyors vacsora, amit aztán általában egyik vendégünk se tud abbahagyni. A múlt