Meggykrémleves

#26
Jöjjön egy újabb leves, ami már a nyárra hangol bennünket. Nekünk olyan hatalmas szerencsénk van, hogy Férjem Nagypapájának kertjéből mindig rengeteg meggyet tudunk szedni, így nekünk ilyenkor még mindig van bőven meggyünk a fagyasztóban és lekvárunk is belőle a kamrában, de bízom benne, hogy néhány év és elég lesz csak a saját kertünkbe lesétálni és a meggytől roskadozó fánkról szedni hozzá a gyümölcsöt, amit aztán feldogozhatok. Nyilván akkor se keseredjen el senki, ha nincs a fagyasztóban meggye, nyilván akár bolti befőttből is el lehet készíteni ezt a levest, csak akkor használjatok kevesebb cukrot.
Hozzávalók:
1 citrom
60 dkg meggy
1 dl almalé
1 tk. fahéj
4 szegfűszeg
1 tasak vaníliás vagy tejszínes pudingpor
2 dl tejszín
15 dkg cukor (befőtt esetén kevesebb)
Elkészítési idő: 30 perc + hűlési idő

A meggyet előkészítem, amennyiben friss meggyel dolgozom azt kimagozom, ha csak a fagyasztóból rántottam elő, akkor ezzel az idővel már spóroltam magamnak korábban, ebben az esetben viszont azt érdemes már előző este elővenni, hogy ki tudjon olvadni.
8 dl vizet felforralok a citrom levével és az almalével, majd hozzáadom a gyümölcsöket, a citrom héját (ha bio citromot sikerült beszerezni és nagyon alaposan megmostuk) és levét. Fűszerezem a fahéjjal, jöhet a cukor, és egy teatojásban a szegfűszeg, hogy azt a végén könnyen ki tudjátok emelni a levesből. Pár percig főzöm, de tényleg csak legfeljebb 5 percig, majd utána botmixerrel pürésítem attól függően, hogy mennyire szeretnénk benne darabokat, én nagyjából a negyedét meg szoktam hagyni. 2,5 dl vízzel és a tejszínnel elkeverem a pudingport, majd vékony sugárban a leveshez öntöm és egyet forralok rajta, majd hideg vízfürdőbe állítom és ha már legalább langyos, akkor legkevesebb 3 órára hűtőbe teszem. Ha akad a fagyasztóban vanília fagyi, egy gombóccal díszíthetitek a tetejét.

További receptek:

Kókuszpalacsinta gyereknapra

Mióta a gyerekeink értékelik is ó, hogy mi került az asztalra, gyereknapon próbálok mindig valami vicces reggelit vagy uzsonnát tálalni nekik. Az elmúlt években volt

Levendulás sárgabarack lekvár

Addig húztam az időt az eperszezonban, hogy hiába készült két újfajta ízkombináció, elmúlt az eperszezon mire megosztottam volna Veletek, de majd jövőre 🙂 Viszont most

Fügés-őszibarackos pite áfonyával

Nálam a piteszezon ősszel érkezik el igazán, nyáron a könnyedebb túrós vagy joghurtos tortákat kedveljük, de ilyenkor ősszel egy-egy forró csésze teával szívesen fogyasztunk ilyen

Spenótos kéksajtos canneloni

Nagyon nagyon szeretem a tésztákat, erre itt az oldalamon is elég sokféle verziót mutattam már nektek, de canneloni receptet nem hoztam még, pedig valahányszor olasz