Krumplileves csak úgy simán

#4
Újabb egyszerű leves következik, ahogyan én készítem. Apósom két hete, amikor kezdett valóban komolyra fordulni itthon is a helyzet, csak ennyit mondott: legyen itthon szalonna, kolbász és sonka, és ha süttök hozzá ilyen jó kenyeret (erre gondolt), akkor már baj nem lehet. Férjem ezeket múlt hétvégén kis mennyiségben ugyan, de be is szerezte, így ebből került a levesbe is.
Hozzávalók:
1,5 ek. zsír vagy olaj
néhány karika kolbász, attól függ mennyire szeretnétek füstösre
1 kisebb fej hagyma finomra aprítva 
1 tk. pirospaprika
6 közepes méretű burgonya
1,5 ek. liszt
1,5 liter víz 
2-3 babérlevél
fél kk. őrölt kömény
só, bors

Elkészítési idő: 45 perc
A zsíron vagy olajon megpirítom a kolbászt, majd ha kisült a zsírja, hozzáadom a hagymát és megdinsztelem rajta (ha ezen a ponton sózzátok, könnyebben levet ereszt és dinsztelni tudod, nem pirítani), majd félrehúzom és megszórom a pirospaprikával. Hozzáadom a felkockázott burgonyát, megszórom a liszttel, összeforgatom és felöntöm a vízzel. Beleteszem a babérleveleket, sózom, borsozom, beleszórom a köményt, majd addig főzöm, míg megpuhul a burgonya, ez nagyjából 20 perc. Tejföllel tálalom.
Tipp: igény szerint sárgarépával, csipetkével gazdagíthatjuk a levest. Mivel a gyerekek jó sűrűn szeretik a levest, így a végére már csak a levéből maradt, de azt felhasználtam a gulyásleves alapleveként, mert ugye semmi pazarlás, főleg most.

További receptek:

Medvehagyma krémleves

Még mindig tart a medvehagyma szezon, és ugyan azt gondoltam idén nem fogok már több medvehagymás receptet megosztani Veletek, de nem bírom ki, mert nagyon

Sütőtökös forró csokoládé

Ilyenkor ősszel, évről-évre egyre több mindenbe teszek sütőtököt. A klasszikus levesen kívül tettem már lasagne-ba, kuglófba, kávéba és most a forró csokoládéval próbálkoztam, ami jó

Almás-körtés mascarpone torta

Az úgy volt, hogy lapult a hűtőben két doboz mascarpone, amiket még egy a karantén miatt elmaradt szülinapi tortához vettem mindjárt 2 hónapja, és két

Őszi fűszeres almás sajttorta

Őszi, mert bizony még ősz van. Én nem szeretném idő előtt elkezdeni a karácsonyt itthon, a gyerekekkel még elég hosszú az őszi bakancslistánk, és utána