Tejszínes hagymakrémleves

A gyerekek által „golyósnak” nevezett levesek továbbra is szinte minden héten előkerülnek nálunk. Hagymalevest már több alkalommal készítettem, és a hagyma pucolásával még nem is igazán volt gondom, de az aprításával annál inkább, mert ehhez nem kis mennyiségről van szó. Mióta azonban késes aprítót használok ehhez a feladathoz, sokkal szívesebben állok neki minden hagymás ételnek, mert egy pillanat alatt elkészülnek, és egyetlen könnycseppbe sem kerül.

A recept megjelent a márciusi Kifőztük magazinban, melyhez a 3 az 1-ben botmixert a Russell Hobbs biztosította.


Hozzávalók 4 személyre:

3 nagyobb fej vöröshagyma

4 gerezd fokhagyma

olaj

1,5 l zöldségalaplé vagy víz 

frissen őrölt színesbors

½ teáskanál szerecsendió

1 teáskanál majoránna

2 dl tejszín

2 púpozott evőkanál keményítő

levesbetéthez: 

4 szelet kenyér

3 dkg sajt

Elkészítési idő: 30 perc

 

A vöröshagymákat és a fokhagymákat késes aprítóban felaprítom, majd kevés olajon megdinsztelem és felöntöm az alaplével. Sóval, borssal, szerecsendióval és majoránnával fűszerezem és 15 percig főzöm, majd botmixerrel pürésítem a levest. Habverővel elkeverem a keményítőt a tejszínnel, majd óvatosan a leveshez keverem és felforralom.

A sajtot lereszelem és mindegyik szelet kenyeret megszórom vele, majd előmelegített, 200°-os, légkeveréses sütőben 10-15 percig pirítom és a leves mellé tálalom.

További receptek:

Eperkrémleves túrófánkkal

#34 Már nagyon rég szerettem volna másfajta gyümölcsből is készíteni gyümölcslevest, mint a meggy, de mivel a családban hatalmas meggyfák vannak, így kézenfekvő volt mindig

Meggykrémleves

#26 Jöjjön egy újabb leves, ami már a nyárra hangol bennünket. Nekünk olyan hatalmas szerencsénk van, hogy Férjem Nagypapájának kertjéből mindig rengeteg meggyet tudunk szedni,

Gyökérkenyér

Kezdek belejönni az otthoni pékség üzemeltetésébe, és az igazat megvallva nagyon élvezem, hogy a friss kenyér, kifli, kalács illata belengi az egész házat. Gondoltam megpróbálkozom