Sajtos sárgaborsó krémleves

Továbbra is szinte minden hétvégén előkerülnek a különféle „golyós” levesek nálunk, amiben a gyerekeknek sárgaborsót is el tudok rejteni, amit amúgy nem szívesen ennének meg, de krémleves formájában minden lecsúszik. 

Először ez az étel úgy készült, hogy sárgaborsó főzeléket készítettem, amiből maradt nagyjából 1-2 embernek való adag és maradt egy szintén kisebb adag sajtkrémleves és gondoltam megpróbálom őket összekombinálni, ami annyira jól sikerült, hogy a következő alkalommal már célirányosan készítettem ezt, és ismételten sikert aratott.

A recept megjelent a februári Kifőztük gasztromagazinban is, melyhez a botmixert a Russell Hobbs biztosította. 

Hozzávalók 4 személyre:

10 dkg sárgaborsó

1 vöröshagyma

kevés olaj

4 dl víz

1 zellerlevél

1 babérlevél

1 l alaplé vagy víz

10 dkg kéksajt

10 dkg krémsajt

10 dkg füstölt sajt

½ teáskanál szerecsendió

frissen őrölt bors

2 dl főzőtejszín

a tálaláshoz:

aprított petrezselyem

parmezán forgácsok

A sárgaborsót előző éjszaka beáztatom: kétszeres mennyiségű vizet öntök rá, melyből a maradékot reggel leöntöm róla. Egy edényben kevés olajon megdinsztelem az aprított vöröshagymát, majd hozzáadom a leszűrt sárgaborsót és felöntöm 4 dl vízzel. Sózom, beleteszem a babérlevelet és a zellerlevelet, majd forrástól számított 30 percig főzöm, ezután pedig botmixerrel pürésítem. 

Egy külön edényben felforralom az alaplevet (vagy vizet) és amikor forr, hozzáadom a feldarabolt/lereszelt sajtokat, majd addig kevergetem, míg elolvadnak. Szerecsendióval és borssal fűszerezem, belekeverem a sárgaborsópürét, felöntöm a tejszínnel, majd összemelegítem. Aprított petrezselyemmel és parmezán forgácsokkal tálalom.

További receptek:

Új gasztro csapat a Lidlnél

Megújult a Lidl gasztro csapata, akiket egy csodás grillvacsora keretében ismerhettünk meg személyesen a héten a Lidl központjában rendezett sajtótájékoztatón. Amikor létrehoztam a blogomat immár

Levendulás sárgabarack lekvár

Addig húztam az időt az eperszezonban, hogy hiába készült két újfajta ízkombináció, elmúlt az eperszezon mire megosztottam volna Veletek, de majd jövőre 🙂 Viszont most

Sajtos hagymás spätzle

#12 Síelés alatt a hüttében egy étel van, amit én mindig tuti, hogy szeretnék enni, ez pedig az osztrákok egyik ételspecialitása a käsespätzle. Itthon már

Villámgyors gyömbéres keksz

Ez az a keksz, amit idén már négyszer elkészítettünk, mert ha a gyerekeknek este 6-kor jut eszükbe, hogy szeretnének sütni valamit, erre akkor is van