Chilis-gyömbéres sütőtökpüré, kacsazsíron lepirított puliszkakorongokkal, ropogós bacon morzsával, gránátalmával és sült kacsamellel

Lehet sokáig tart végig olvasni a címet, de a munka ehhez képest sokkal kevesebb, higgyétek el. Kacsamellet készítettem már több alkalommal, de most kipróbáltam egy új köretkombinációt hozzá, ami, mivel többféle ízt és állagot is tartalmaz, szerintem a karácsonyi asztalon is abszolút megállja a helyét. Bizonyos elemeit előre el tudjátok készíteni, a kacsamellet viszont érdemes frissen sütni, de 20 perc alatt elkészül a már előkészített, beirdalt mell, így könnyen remekelhettek az ünnepi asztalnál.

Hozzávalók 4 főre: 

500 g megtisztított sütőtök

75 ml tejszín

1,5 kk. cayenne bors

1,5 kk. őrölt gyömbér

1,5 kk. só

75 g kukoricadara

5 dl víz

1 kk. só

2 kacsamell

1 gránátalma

4 szelet bacon

Elkészítési idő: 1,5 óra

Először a sütőtököt megmosom, feldarabolom és 180°-os sütőben 30-35 perc alatt megsütöm. Amikor kicsit kihűlt, a megsült tököt kikanalazom a héjából, majd a tejszínnel együtt botmixerrel pürésítem és egy szitán átszűröm. Fűszerezem és felforralom, majd tálalásig félre teszem. A puliszkához a vizet felforralom a sóval, majd amikor már forr, beleszórom a kukoricadarát és nagyjából 10 percig forralom, amíg besűrűsödik. Egy sütőpapírral bélelt kisebb tepsibe öntöm a kész puliszkát, ebben hagyom kihűlni, hogy utána pogácsaszaggatóval ki tudjam szúrni az összesen 12 darab kör alakú formát. A bacon szeleteket serpenyőben ropogósra pirítom, amit utána összemorzsolok, és ezt is félreteszem tálalásig.

Ezután következik a kacsamellek sütése, melyhez a sütőt 120°-ra melegítem elő. Alaposan elő kell készíteni a húsokat: formázni, beirdalni, majd a bőrös felét csak sózom, a húsos felét sózom és borsozom is, majd hideg serpenyőben, bőrös oldalukkal lefelé sütni kezdem. Érdemes olyan fém nyelű serpenyőt használni, amit a sütőbe is be lehet tenni, így nem kell több edényt használni. A bőrös oldalán, hideg serpenyőben, közepes lángon, nagyjából 6 percig sütöm a melleket, majd egy csipesszel vagy lapáttal (semmiképpen sem szabad villával beleszúrni) megfordítom. A húsos oldalukat már csak legfeljebb 1 percig sütöm és utána mehet is a sütőbe 8-10 percre 120°-on, attól függően, ki mennyire szereti átsülten. Nagyon fontos a pihentetés is, így amikor kiveszem a sütőből, legalább 5-10 percig egy deszkán hagyom és csak ezután szeletelem fel. A kisült kacsazsírban gyorsan lepirítom a kiszúrt puliszkakorongokat, a gránátalmát pedig megpucolom. Ehhez a feladathoz mindenképp érdemes kötényt felvenni, majd félbevágni a gránátalmát és egy magasabb falú edénybe „kifordítani” belőle a magokat.

A tányérokra először a sütőtökpürét tálalom, középre helyezem a puliszka korongokat, majd ráfektetem a kacsamell szeleteket, megszórom a bacon morzsával, valamint a gránátalma magokkal.

További receptek:

Túl a második éven

Tegnap ismételten abban a megtiszteltetésben volt részem, hogy részt vehettem a Lidl által szervezett szakácskönyvbemutatón és az ezzel egybekötött sajtóvacsorán a Robinson Étteremben Budapesten. Az

Sült kacsamell snidlinges burgonyaszufléval

Márton napját gyerekként sosem ünnepeltük meg, először akkor ettünk ilyenkor libát, amikor elkezdtem a Lidl szakácskönyvek receptjeit végigfőzni. Ekkor egyből kétféle libás ételt is készítettem,

Pad thai gombával és füstölt tofuval

Nagyon régóta vágytam egy pad thai kipróbálására, de valahogy sose sikerült. Én nem készítettem eddig, étteremben sose jártam olyan helyen, ahol megkóstolhattam volna, de mikor