Medvehagyma pesztós metélt

Imádom a medvehagymát, így tavasszal, amint lehet szedni én már megyek is, több csokorral begyűjteni. Ami mindig készül belőle az a medvehagymás pogácsa, de szeretem egyszerűen felcsíkozva a vajas kenyérre halmozni és ezt enni vacsorára. Idén egy halom medvehagyma került haza több forrásból, amiből fagyasztottam is le, hiszen a pogácsába úgy is kiválóan alkalmas lesz akár nyáron is, készítettem belőle levest és ezt a pesztót, amit egyszerűen a kifőtt tésztával összeforgatva egy szuper gyors, nem mellesleg a böjtbe tökéletesen beilleszthető ebédet kapunk.

Mivel ebből az adagból két üveg pesztó készült, az egyikkel a héten még hozok egy receptet, de most jöjjön egyszerűen csak maga ez a krémes zöld csoda, amiből villám ebédet varázsolhatunk percek alatt, a hozzávalók közül pedig szinte mindent be tudtok szerezni a Gerecse Szatyorból.

Hozzávalók:

10 dkg medvehagyma

2 gerezd fokhagyma

6 dkg reszelt parmezán

1 tk. só

3 dkg dió

3 dkg mogyoró

1 dl olívaolaj

20 dkg szélesmetélt

Elkészítési idő: 15 perc

Ehhez a tészta mennyiséghez csak egy üveg pesztót használjunk fel.  

A tésztát a csomagoláson jelzettek alapján kifőzöm.

A medvehagyma leveleket alaposan megmosom, majd papírtörlőn leszárítom és egy késes aprítóba teszem. Hozzáadom az áttört fokhagymát, a reszelt parmezánt, valamint a sót. Egy száraz serpenyőben lepirítom a mogyorót és a diót, amit ezután szintén az aprítóba dobok. Felöntöm az egészet olívaolajjal, majd pár perc alatt krémesre darálom a pesztót, amit 2 darab 2 dl-es üvegbe töltök és amennyiben nem használom fel belátható időn belül, akkor egy kevés olívaolajat öntök a tetejére és hűtőben tárolom.

A leszűrt tésztát összeforgatom a pesztóval, ízlés szerint megszórom további parmezánnal és már kész is a villámebéd.

További receptek:

Cukkini brownie

Régóta nézegettem a cukkini alapú süteményeket, mert ódákat zengtek róla, hogy amellett, hogy nagyon szaftosak, puhák lesznek, még egészségesek is. Hétvégén vendégeink jöttek, így gondoltam

Póréhagymás burgonyakrémleves

Mert hétvégén mindig kell egy leves, és ha krémleves az csak annál jobb, legalábbis nálunk. „Anyuci! Van bele golyó?” – hangzik folyton a kérdés, és

Citromos-túrós clafoutis

Íme a 160 grammos sütemény receptje, melyet egy baráti vendégségre készítettem. Szerintem nem lett túl édes, de mi tettünk rá egy kevés lekvárt, a narancslekvár

Lazac wellington

Szenteste mióta Feleség vagyok minden évben a Férjem által hozott hagyományos vacsorát készítjük el, ami rántott hal, hagymás tört krumplival és burgonyasalátával, de minden évben