Medvehagyma pesztós metélt

Imádom a medvehagymát, így tavasszal, amint lehet szedni én már megyek is, több csokorral begyűjteni. Ami mindig készül belőle az a medvehagymás pogácsa, de szeretem egyszerűen felcsíkozva a vajas kenyérre halmozni és ezt enni vacsorára. Idén egy halom medvehagyma került haza több forrásból, amiből fagyasztottam is le, hiszen a pogácsába úgy is kiválóan alkalmas lesz akár nyáron is, készítettem belőle levest és ezt a pesztót, amit egyszerűen a kifőtt tésztával összeforgatva egy szuper gyors, nem mellesleg a böjtbe tökéletesen beilleszthető ebédet kapunk.

Mivel ebből az adagból két üveg pesztó készült, az egyikkel a héten még hozok egy receptet, de most jöjjön egyszerűen csak maga ez a krémes zöld csoda, amiből villám ebédet varázsolhatunk percek alatt, a hozzávalók közül pedig szinte mindent be tudtok szerezni a Gerecse Szatyorból.

Hozzávalók:

10 dkg medvehagyma

2 gerezd fokhagyma

6 dkg reszelt parmezán

1 tk. só

3 dkg dió

3 dkg mogyoró

1 dl olívaolaj

20 dkg szélesmetélt

Elkészítési idő: 15 perc

Ehhez a tészta mennyiséghez csak egy üveg pesztót használjunk fel.  

A tésztát a csomagoláson jelzettek alapján kifőzöm.

A medvehagyma leveleket alaposan megmosom, majd papírtörlőn leszárítom és egy késes aprítóba teszem. Hozzáadom az áttört fokhagymát, a reszelt parmezánt, valamint a sót. Egy száraz serpenyőben lepirítom a mogyorót és a diót, amit ezután szintén az aprítóba dobok. Felöntöm az egészet olívaolajjal, majd pár perc alatt krémesre darálom a pesztót, amit 2 darab 2 dl-es üvegbe töltök és amennyiben nem használom fel belátható időn belül, akkor egy kevés olívaolajat öntök a tetejére és hűtőben tárolom.

A leszűrt tésztát összeforgatom a pesztóval, ízlés szerint megszórom további parmezánnal és már kész is a villámebéd.

További receptek:

Epres galette

#35 Íme egy villámgyors epres süti, amit igazából bármilyen más gyümölcsből is el tudtok készíteni a nyár folyamán, csak a képzelet szab határt a különféle

Házi csirkemáj pástétom

A gyerekek nagyon szeretik a májkrémet, de jobban szeretem nekik azokat a krémeket adni nekik, amiket én készítek itthon, mert így tudom, hogy mi van