Croque Madame

Hétvégén több időnk van ráérősen reggelizni… na persze nem három gyerek mellett, akik valahogy úgy gondolják, hogy szombaton is feltétlen muszáj fél 7-kor felkelni és ezzel minket is felébreszteni. Mindig megpróbáljuk kicsit húzni az időt azzal, hogy ők még játsszanak, viszont így mire eljön a reggeli ideje már nincs túl sok türelem, ők maradnak a gabonapehelynél, vagy a házi kalácsnál, de ha jó időben csípem el őket, vagy erőt veszek magamon és fél órával előbb felkelek, akkor egy-egy különlegesebb reggelit is elkészítek.

A recept a Kifőztük magazin februári számában is megjelent.

Hozzávalók 2 személyre:

4 szelet teljeskiőrlésű toast kenyér

4 teáskanál mustár

6 szelet gépsonka

5 dkg reszelt ementáli sajt

a besamelhez:

2 dkg vaj

2 dkg liszt

1,5 dl tej

1 kávéskanál só

½ kávéskanál frissen őrölt színes bors

½ kávéskanál őrölt szerecsendió

1 evőkanál aprított metélőhagyma

2 tojás

1 marék BIOHÁLÓ mustárcsíra

a sütéshez:

1 evőkanál vaj

 

A kenyerek egyik oldalát megkenem 1-1 teáskanál mustárral, majd ráfektetem a sonkaszeleteket és megszórom reszelt sajttal, majd egy felhevített serpenyőben vajon mindkét oldalukat megsütöm, figyelve arra, hogy ne csússzanak szét. Sütőpapírral bélelt tepsire fektetem őket, amíg elkészítem a besamelt. Felhevítem a vajat, elkeverem benne a lisztet, majd folyamatos keverés mellett felöntöm tejjel és besűrítem. Sóval, borssal, szerecsendióval és a metélőhagymával fűszerezem, majd a szendvicsek tetejére kanalazom, megszórom a maradék reszelt sajttal és előmelegített, 200 fokos, légkeveréses sütőben 15 perc alatt készre sütöm. Ezidő alatt elkészítem a két tükörtojást, melyeket a kész szendvicsek tetejére csúsztatok. 

Tetejükre igény szerint különféle csírákat halmozhatunk, én legutóbb a Bioháló csíráiból válogattam és ehhez a szendvicshez mustárcsírát választottam.


További receptek:

Gyökérkenyér

Kezdek belejönni az otthoni pékség üzemeltetésébe, és az igazat megvallva nagyon élvezem, hogy a friss kenyér, kifli, kalács illata belengi az egész házat. Gondoltam megpróbálkozom

Eperlekvár és szörp

… mert Borbás Marcsi szerint ezt csak egyszerre lehet, és milyen igaza van. Korábban nem gondoltam volna, hogy pillanatok alatt, főzés nélkül tudok finom házi

Joghurttorta gyümölcsökkel színezve

Mikor májusban megláttam Szotyi művek Bea oldalán ezt a vidám, színes joghurttorta receptet tudtam, hogy ugyan tavaszi a neve, de én őszel, szeptemberben, Húgom születésnapjára

Sajttorta pohárban

Ez az a pohárkrém, amit egy hirtelen hétköznapi vendégség esetén is el tudtok készíteni. A recept éjszakai pihenést ír, de ha ez kimarad, az sem