Szilvás lepény

Az ősz nem múlhat el szilvás sütemény nélkül. Szeretem a klasszikus pitét, a krémes töltelékes szépen díszített verziót, de ha csak gyorsan vágyok valamilyen könnyű süteményre, akkor mindig ezt a kevert tésztát készítem, aminek receptjét màr évekkel ezelőtt kaptam Férjem unokatestvérétől, és azóta is nagy siker. Más gyümölccsel is varriálható, körtével vagy almával is ki lehet próbálni. A másik előnye pedig, hogy gyerekekkel is könnyen elkészíthető, nekem ma kislányom asszisztált hozzá.

Hozzávalók:
20 dkg margarin
2 csomag vaníliás cukor
15 dkg cukor
3 tojás 
20 dkg liszt
1 csomag sütőpor
10 szem közepes méretű szilva
fahéjas cukor 
Elkészítési idő: 45 perc
Sütési hőfok: 180 fok

Robotgéppel habosra keverem a margarint a cukorral és a vaníliás cukorral. A tojásokat egyenként hozzáadom, majd kanalanként jöhet a sütőporral elkevert liszt. Egy nagyjából 40*40 cm-es sütőpapírral bélelt tepsibe kenem a tésztát. A szilvákat megmosom, félbevágom és a feleket vékonyan felszeletelem, majd megforgatom őket a fahéjas cukorban és a tésztára helyezem őket szorosan egymás mellé. 15-20 percig sütöm, majd tűpróbával ellenőrzöm. 

További receptek:

Tejszínes hagymakrémleves

A gyerekek által „golyósnak” nevezett levesek továbbra is szinte minden héten előkerülnek nálunk. Hagymalevest már több alkalommal készítettem, és a hagyma pucolásával még nem is

Bodzazselé

Az idei befőzési szezon elindult nálunk és alig várom a folytatást. Azt hiszem a bodza szezont teljesen kimaxoltam: készült Anyukám féle bodzás üdítő, idén először

Gombafasírt snidlinges mártogatóssal

Ismét böjti időszakban vagyunk, és ha rákerestek az ilyen jelzővel ellátott receptekre az oldalamon, nagyon sokat találtok, de most hoztam egy újabb gomba alapú fogást,

Spárgakrémleves sajtropogóssal

#30 Májusban három dolgot várok nagyon a gasztronómia terén, az egyik a bodza, amit most hétvégén már másodszor szedtünk elég nagy adaggal, épp ázik az