Francia tojásleves

#21
Lassan elfogy a levesreceptek tárháza nálam így a karantén 7. hetében. A gyerekek persze a paradicsomlevest akár minden nap megennék, de én azért szeretnék még újakat főzni és így nektek is ötletet adni. Kislányunk azt mondta legyen tojásleves, de a hagyományos verzió ebből is 2 héttel ezelőtt már volt nálunk étlapon, viszont eszembe jutott, hogy Anyukámmal elkészítettük ennek a francia verzióját, ami azon túl, hogy sokkal tojástakarékosabb, mert öt főnek összesen 4 tojás szükséges, mégis egy újabb színt visz a levesek közé, és még a sárgarépát is bele tudtam csempészni, nem mintha azt nem rágcsálnák a gyerekek szívesen csak úgy magában is.

Hozzávalók:
4 tojás
3 közepes répa
fél fej hagyma, vagy 2 szál újhagyma
1 nagy ek. mustár
fél citrom leve
1 ek. liszt
1 nagy ek. vaj
1 dl tejszín
só, bors
 
Elkészítési idő: 30 perc
A tojásokat keményre főzöm, majd lehűtöm, megpucolom és nagylukú reszelőn lereszelem. Meghámozom a répát, amit szintén hasonló módon lereszelek. A vajat megolvasztom, majd hozzákeverek fél ek. lisztet, amiből rántást készítek, majd a finomra aprított hagymát és a répát hozzáadom, felöntöm 0,8 – 1 liter alaplével vagy vízzel, attól függően, mennyire szeretném sűrűnek a levest. Hozzáadom a mustárt, a citromlevet, sózom, borsozom, belekeverem a lereszelt tojásokat. A maradék fél ek. lisztet elkeverem a tejszínnel csomómentesen, egy keveset hozzáadok a leves levéből, és lassan csurgatva, folyamatosan hozzákeverem, hogy ne csapódjon ki. Egyet forralok rajta, és már kész is.

További receptek:

Mézes-fahéjas szilvalekvár

Ha ősz, akkor nálunk a szilva jöhet minden mennyiségben, süteménybe, amit nemrég mutattam is Nektek, most pedig a kedvenc szilvalekvárom receptjét hoztam. A klasszikus, szatmári,

Tejszínes hagymakrémleves

A gyerekek által „golyósnak” nevezett levesek továbbra is szinte minden héten előkerülnek nálunk. Hagymalevest már több alkalommal készítettem, és a hagyma pucolásával még nem is

Sóskaramellás almás pite

A karácsonyi sok-sok sütemény evés után lehet sokan édességre se bírtok nézni, de higgyétek el, ezért a pitéért megéri. A tészta fele teljeskiőrlésű lisztből készül,

Pad thai gombával és füstölt tofuval

Nagyon régóta vágytam egy pad thai kipróbálására, de valahogy sose sikerült. Én nem készítettem eddig, étteremben sose jártam olyan helyen, ahol megkóstolhattam volna, de mikor