Bodzás fagyi

Gyerekként én is mindig nagyon szerettem, amikor házilag készítettünk fagyit, abban volt valami különleges 🙂 Ugyan nem igazán cifráztuk: kis dobozos joghurt, bele pálcika, irány a fagyasztó és uzsira meg is volt a házi fagyi. Tavaly próbálkoztam a nagyon egészséges, semmi hozzáadott cukros verzióval, ami annyiból állt, hogy feldarabolt epret és nektarint halmoztam a fagyiformába, felöntöttem almalével és irány a fagyasztó, de nem annyira tetszett a gyerekeknek. Mióta decemberben felfedezték a gyerekek, hogy hol tartom a fagyiformát, azóta kérdezik, hogy mikor készítek nekik házi fagyit, így múlt héten kipróbáltuk Marton Adri receptjét, és ez a bodzás fagyi nagyon ízlett nekik.
Az eredeti receptet én kicsit még bodzásabbá varázsoltam a házi bodzaszörppel, és a zselatin lapot elhagytam. Dupla adagot készítettem, ebből nekem egy kisebb doboznyi fagyi lett, amiből gombócokat tudok szedni és 10 jégkrém a gyerekeknek.

Hozzávalók a szimpla adaghoz:
6 bodzavirág, melyek szárát levágom 
1 lime
50 ml almalé
2+1 ek. méz 
300 ml joghurt
150 ml habtejszín
1 ek. porcukor
25 ml bodzaszörp
1 ek. méz
Egy laposabb edénybe, tálkába helyezem a portól lerázott, száraitól megszabadított bodzavirágokat, melyekre ráfacsarom a limeot, megcsurgatom 2 ek. mézzel, felöntöm az almalével, picit összekeverem és ráhelyezek egy tányért, amit le is súlyozok, hogy a bodza teljesen benne tudjon maradni az almalében, és így minél jobban át tudja venni az ízét, majd egy éjszakát a konyhapulton hagyom ázni.
Másnap reggel egy szűrőn átszűröm a bodzás levet, majd összekeverem a joghurttal, a tejszínnel és a porcukorral. Én itt kevertem még bele a maradék mézet és a bodzaszörpöt, de mindenki édesítse a saját családjának szájíze szerint.
Formákba vagy egy nagyobb edénybe öntöm, és beteszem a fagyasztóba legalább egy napra.

További receptek:

Smoothie bowl

A reggelit igyekszem sosem kihagyni, de a legtöbb alkalommal valamilyen szendvics kerül elém, melyek alapja általában saját sütésű kifli, kovászos kenyér vagy kalács. Sűrűn főzök

Slanac – avagy sós rúd

Amikor elmegyünk a városban egy pékség közelében, mindig sós rudat kérnek a gyerekek, amit hármasával összesütve árulnak, így nekünk ez a három gyereknek pont egy

Focaccia

Régóta vágytam egy jó focccia-ra, de valahogy mindig a pizza vonalon maradtunk, vagy ha szendvicsalapot szerettem volna készíteni, akkor más pékárut készítettem, mint császárzsemlét, kiflit

Mézi linzer

Ennek a linzernek az alapreceptje egy szintén nagyszülői örökség. Nagyon hasonló tésztával Nagymamám készített minden karácsonykor süteményt, de itt azért beletettem pár csavart is és