Csokoládécseppes gofri

Nem szoktuk megünnepelni a Valentin napot, de azért én valami apró figyelmességet igyekszem mindig becsempészni ebbe a napba. Most nem igazán volt ötletem, de a Lidlben vásárolva megláttam egy üveg Nutellát Valentin napi kiadásban, és mivel múlt héten épp kikaparta a család az utolsó falatokat is, így megvettem ezt. Valamit mindenképp akartam sütni mellé, hogy ne csak egy szelet kenyérre kenve együk. Tegnap este Marton Adri közzétett egy gofri receptet, amiről eszembe jutott, hogy még a #sütiévem során készítettem egy csokis gofrit, aminek itt még nem tettem közzé a receptjét, így délelőtt gyorsan elkészítettem ezt, aminek a receptjét Havas Dóra Így etesd a családodat könyvéből vettem.
Hozzávalók 12 darabhoz:
4,5 dl tej
2 tojás
25 dkg liszt
7 g sütőpor
2 dkg porcukor
csipetnyi só
3 ek. olvasztott vaj
10 dkg étcsokoládécsepp – én most tejcsokoládét használtam, és nyílván aprított csokoládéval is működik a recept
Habverővel elkeverem a tojásokat és a tejet, majd a száraz hozzávalókat összevegyítem egy tálban és hozzáadagolom a tojásos tejet, beleöntöm az olvasztott vajat és beleszórom a csokidarabokat. Ha sikerült csomómentesre keverni, akkor gofrisütőben megsütöm őket, majd ízlés szerint nutellával, csokiöntettel, lekvárral vagy friss gyümölcsökkel és tejszínnel tálalom.

További receptek:

Körözött a saját ricottánkból

#31 Már korábban írtam, hogy Húgommal év elején sajtkészítő tanfolyamon jártunk, és azóta rendszeresen gyártjuk itthon a gomolya sajtot. Mivel az oltóanyag nem olyan nagyon

Tojásos, medvehagymás sonkakrém

Tudom, furcsának tűnhet, de nálunk még mindig van itthon húsvéti sonka és tojás, de természetesen ez a recept nem csak maradékokból készíthető el. Tavaly is

Lekváros-túrós-mandulás táskák

Ígéretemhez híven, ezen a héten is mutatok egy olyan receptet, melyet az uzsonnásdobozba tehettek a gyerekeknek, de ha nincs iskolás korú gyerkőc a családban akkor